Czytacze

Systemy zastosowane w oknach Fakro

Fakro okna

Zastanawiasz się, jakie okna dachowe wybrać? Mamy nadzieję, że ułatwimy Ci tę decyzję. Firma Fakro okna dachowe tworzy już od roku 1991. Jak nietrudno policzyć, już od ponad 25 lat dostarcza nam doskonałe produkty, które sprawiły, że aktualnie firma ta zajmuje zaszczytne drugie miejsce na światowym rynku okien dachowych. Produkty Fakro znane są nie tylko w Polsce, ale także w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Co odpowiada za ich popularność?

Są to przede wszystkim najwyższej kalsy materiały wykorzystywane do tworzenia okien oraz innowacyjne technologie i systemy. Skupmy się dziś na systemach, kótre sprawiają, że fakro okna są funkcjonalne, bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. 

1. System topSafe. Skutecznie chroni przed niepożądanym wejściem do domu. Konstrukcja drewna i elementów ryglujących została specjalnie wzmocniona. Odpowiednio wyprofilowane zawiasy zapobiegają pęknięciom drewna i wepchnięciu fakro okna do wewnątrz. Ponadto metalowa listwa uniemożliwia włamanie nawet takie, z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi. 

2. System Z-Wave. Jest to bezprzewodowy protokół radiowy, kótry umożłiwia elektryczne sterowanie wszelkimi domowymi urządzeniami elektrycznymi. Za pomocą systemu Z-Wave możesz połączyć takie elementy, jak: oświetlenie, termostaty, alarmy, komputery, telefony, klimatyzacja okna oraz rolety. Całą siecią można sterować za pomocą zaledwie jednego pilota. Jest to niezwykle wygodne i funkcjonalne rozwiazanie. 

3. System thermoPro. Technologia ta znacznie podnosi parametry okien. Są one o wiele bardziej szczelne, energooszczędne i trwałe. W dolnych narożach skrzydeł zastosowane zostały wkładki termoizolacyjne, które zwiększają energooszczędność fakro okna. Na szybie zastosowana została wzmocniona powłoka niskoeemisyjna. Kanaliki odwadniające chronią drewno przed destrukcyjnym działaniem wilgoci. Fakro okna wykonane w technologii thermoPro są także bardzo łatwe w montażu i konserwacji.