Czytacze

Treningi dla osób oszczędzających czas

 

Każdy z nas należy do zabieganych osób. Masa obowiązków, którymi jesteśmy zarzucani sprawia że często, mimo najszczerszych chęci nie mamy czasu na trening w klubie fitness czy na siłowni. Warto wtedy jednak pomyśleć o jakimś sensownym ekwiwalencie, który zmotywuje nas do ćwiczeń organizowanych przez nas samych, które wykonywać możemy na przykład w domu lub na świeżym powietrzu bez dojazdu do oddalonego od nas klubu cz siłowni.

 

Jeżeli nie jesteś osobą kochającą sport, wybierz takie zestawy, które wprowadzą cię z nowy tryb życia i zmotywują do dalszych ćwiczeń. Zbyt silny trening może zniechęcić cię do ćwiczeń i sprawić, że zbyt szybko zrezygnujesz. Na samym początku warto pomyśleć, jakie ćwiczenia sprawiają nam radość, i wybrać takie, które z chęcią będziemy wykonywać. Odpowiedź sobie także na pytanie ile czasu możemy poświęcić na trening i jaki efekt pragniemy osiągnąć. Jeżeli boisz się, że źle wybierzesz poradź się trenera, który dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń dla ciebie, a także udaj się do dietetyka, który ustali idealną dla ciebie dietę.

Często wybieranym rodzajem ćwiczeń są treningi funkcjonalne, cardio, a także wszelkie ćwiczenia aerobikowe, które poprawiają naszą kondycję ogólną, gibkość i wytrzymałość. Są to ćwiczenia idealne, ponieważ zakładają one dużą różnorodność ćwiczeń, a więc szybko się nie nudzą. Wiele informacji na ich temat znajdziesz na stronie siłowni, czy klubu fitness. Dla początkujących doskonałą opcją jest między innymi taniec, ponieważ wprowadza on dodatkowo w dobry nastrój. Jeżeli lubisz ruch na świeżym powietrzu warto rozpocząć od spacerów, jazdy na rowerze lub nowej techniki nazwanej street workout, która sprawi, że szybko nabierzesz gibkości i świadomości własnego ciała.

Jeżeli jednak wolisz ćwiczyć nie sam, lecz w większej grupie i pod okiem profesjonalnego trenera, to warto rozpocząć np. trening crossfit, który wykonywany jest w specjalnych salach zwanych crossfit box. Jego niewątpliwą zaletą są urozmaicone zestawy ćwiczeń - WOD, które sprawiają, że trudno jest się znudzić tymi właśnie ćwiczeniami, a osoby ćwiczące crossfit często przychodzą na zajęcia pełne ciekawości i radosnej energii która pozwala im przeżyć niezwykle trudne ćwiczenia.