Czytacze

Bezpieczne torebki czyli jak uchronić się przed kradzieżą

 

ostrzeżenie przed kradzieżą torebkiDamskie torebki są tymi elementami garderoby, bez których trudno wyobrazić sobie swobodne poruszanie się po mieście, chodzenie na zakupy czy ważne spotkania biznesowe. Ze względu na to, że zwykle zawierają w sobie mnóstwo bibelotów i mniej lub bardziej ważnych dokumentów, są atrakcyjne nie tylko dla samych pań, ale i...złodziei.

W wielu przypadkach kobiety, którym torebki zostały wyrwane z dłoni czy przecięte, tracą nie tylko pieniądze, karty bankomatowe, dokumenty, klucze do mieszkania czy ważne notatki, ale i ? jeżeli nie przede wszystkim ? poczucie bezpieczeństwa. Strach przed tym, że złodziej wykorzysta dane personalne, włamie się do domu czy zaatakuje po raz kolejny jest na tyle paraliżujący, że kobiety poruszają się po ulicach ostrożniej i z większą dozą nieufności podchodzą do przypadkowych przechodniów czy współpasażerów z autobusów, tramwajów czy pociągów. Okazuje się, że złodzieje coraz częściej atakują także wyciągając torebki z przedniego siedzenia fotela samochodu, który zatrzymuje się na czerwonych światłach. Złodzieje wykorzystują też moment nieuwagi i wyciągają torebki z siedzenia samochodu także wtedy, kiedy kobieta wrzuca bagaż na siedzenie, zamyka drzwi i idzie do drzwi od strony kierowcy. Podbiegają, otwierają samochód, chwytają za torebkę i uciekają. Przestępcy stają się coraz bardziej kreatywni, co więc mogą robić panie, żeby chociaż częściowo czuć się bezpiecznie?

 Przede wszystkim, jeżeli chodzi o samochody, za każdym razem należy ryglować wszystkie drzwi i nie ma tu większego znaczenia czy jest się w ruchu czy stoi się na parkingu. Czasami o niektórych sytuacjach decydują sekundy, zatem chcąc ustrzec się przed wejściem do pojazdu osób postronnych, za każdym razem warto pamiętać o zatrzaśnięciu zamków - zawsze to jedna przeszkoda więcej do pokonania. Pozostając jeszcze w tematyce samochodowej warto zwrócić uwagę, że wiele kobiet ciągle jeszcze ma tendencje do zostawiania na fotelach w swoich pojazdach własnych torebek lub też wszelkiego typu zakupów. W chwili, kiedy oddalają się od swojego auta zostawiają w nim cenne przedmioty, które aż się proszą o to, żeby je stamtąd zabrać. Jak wiadomo okazja kusi złodzieja, nie ma więc sensu ryzykować i albo zabierać wszystko ze sobą, albo chować wszystko co cenne do bagażnika czy umieszczać je pod siedzeniami. Wiadomo oczywiście, że zabieranie torebki ze sobą nie musi automatycznie oznaczać wzrostu bezpieczeństwa zwłaszcza wtedy, kiedy złodziej już nas sobie ?upatrzył?.

 Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów, które mają zapewniać kobietom bezpieczeństwo, są to na przykład produkowane na zamówienie ?bezpieczne torebki? takie, jak chociażby CitySafe 100, które posiadają szereg zabezpieczeń ? odporne na przecięcia paski, taśmy umożliwiające przypięcie torebki do określonej części garderoby, solidny materiał, którego nie daje się przeciąć czy kieszenie na dokumenty, karty i sprzęty audio zamykane na specjalne zamki, jednak panie ? które cenią sobie przede wszystkim wygląd torebki, ciągle niechętnie korzystają z tego typu propozycji. Nieskuteczne okazuje się także noszenie przy sobie gazu, bo ? jak się okazuje ? w czeluściach torby bardzo rzadko udaje się go odnaleźć. Można go nosić w kieszeni płaszcza, jednak kiedy pogoda jest typowo letnia, trudno nosić go przy sobie. Atak zwykle wykonywany jest od tyłu, w praktyce okazuje się więc, że na wyjęcie i użycie gazu nie ma już zwyczajnie czasu. 

torebka na kłódkę

Jak więc się chronić? Nie nosić przy sobie większej gotówki, jeżeli już, starać się dzielić całość na mniejsze części i porozmieszczać je w kieszeniach spodni, kurtki czy różnych kieszeniach torebek, starać się też nie nosić w jednym portfelu pieniędzy i wszystkich najważniejszych dokumentów. Kiedy torebka ginie, zwykle zostaje się z niczym. Warto pilnować torebki w miejscach, w których jest szczególnie dużo ludzi ? w pociągach, autobusach i tramwajach, ponieważ złodzieje bardzo chętnie wykorzystują ?ścisk?, dzięki któremu przeglądają zawartość toreb niepostrzeżenie. Torebki i walizki powinno mieć się na oku w pociągach, szczególnie wtedy, kiedy jest się szczególnie zmęczonym ? można się na nich położyć, najcenniejsze rzeczy przykrywając ciałem oraz wtedy, kiedy ma się potrzebę udania się, na przykład, po bilet do konduktora czy do toalety. Można oczywiście zostawić bagaż pod opieką współpasażera, jednak jak się okazuje, nie zawsze musi być to dobrym rozwiązaniem.