Czytacze

Przybory dla fryzjerów

Dobry salon fryzjerski to nie tylko doświadczony stylista fryzur czy kosmetyki profesjonalne do włosów. To także odpowiednia atmosfera, dbałość o klienta i wspieranie go w znalezieniu sposobu na idealne podkreślenie jego osobowości. Ale dobry gabinet, to także przybory fryzjerskie, które różnią się znacząco od tych, które stosujemy na co dzień w swoich domach. Kto kiedykolwiek próbował podcinać sobie końcówki czy grzywkę nożyczkami ze sklepu papierniczego wie doskonale, że efekt końcowy pozostawia wiele do życzenia.

 Mało tego ? nie dość, że włosy podcięte będą krzywo, to jeszcze zaczną się rozdwajać. Przybory fryzjerskie takie jak chociażby nożyczki, zrobione są z trwalszych materiałów i są zdecydowanie ostrzejsze, dlatego też, jeżeli lubimy samodzielnie podcinać sobie pasma, możemy zaopatrzyć się w tego typu akcesoria za pośrednictwem sklepów internetowych czy hurtowni. Nie musimy być zawodowymi fryzjerami, żeby skorzystać z dobrodziejstw niektórych przyborów fryzjerskich.

Jednorazowe rękawiczki, czepki, peleryny czy przybory do robienia pasemek, mogą nam ułatwić regularną pielęgnację włosów i zdecydowanie skrócić jej czas. Najczęściej jednak klientki zaopatrują się w kosmetyki profesjonalne do włosów i dobierają do swoich potrzeb, lepsze jakościowo, szampony, odżywki i maski do włosów. Najważniejszymi ? zaraz za preparatami do mycia głowy ? są właśnie odżywki, mające do wykonania konkretne zadanie. Jeżeli zależy więc nam na zachowaniu pasm w dobrej kondycji, tego typu produkt jest niezbędny. Przydaje się szczególnie wtedy, kiedy kosmyki potrzebują nawilżenia albo narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Pamiętajmy jednak, że odżywka działa bardziej jak dobry makijaż, niż jak krem regenerujący, dlatego też nie odbuduje uszkodzonej struktury włosa, a jedynie poprawi jego wygląd ? nada mu sprężystości i elastyczności. Działanie regenerujące ma serum lub maska do włosów, którą powinno się nakładać na kosmyki najczęściej raz w tygodniu.

Dobra odżywka powinna być dopasowana do równie dobrego szamponu, dlatego też dobrze by było, gdyby i jeden, i drugi preparat pochodził z tej samej linii produktów. Szampon bowiem ma za zadanie oczyścić skórę głowy i włosy z nadmiaru łoju, zanieczyszczeń powietrza i pozostałości po kosmetykach do stylizacji i przygotować je do przyjęcia składników odżywczych, które zawarte są właśnie w odżywkach. Profesjonalne produkty do włosów, takie właśnie jak pielęgnacyjne odżywki, mają za zadanie przede wszystkim zapewnić kosmykom odpowiednią dawkę nawilżenia. Im mniej wody, tym bardziej przesuszone i podatne na elektryzowanie się włosy. Odżywki oczywiście nie są w stanie dostarczyć pasmom wody z zewnątrz, jednak ze względu na to, że na ich powierzchni tworzą pewnego rodzaju barierę ochronną, potrafią zatrzymać wodę znajdującą się wewnątrz jego struktury.

Kiedy więc poszukujemy odżywki idealnej, która potrafiłaby zadbać o właściwie nawodnienia naszych kosmyków, powinniśmy szukać takiej, która w swoim składzie zawierałaby glicerynę, sorbitol i glikol propylenowy. Dobrze by było, gdyby posiadała także dodatkowe substancje odżywcze i wzmacniające, takie jak olejki eteryczne czy naturalne wyciągi z roślin, które odbudowywałyby barierę lipidową włosa. Istotna jest także rola filtrów UV, które chronią kosmyki przed negatywnym działaniem promieni słonecznych czy niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Niektóre odżywki zostały przez producentów wzbogacone o substancje termoochronne, dlatego też ich stosowanie byłoby wskazane przed suszeniem włosów, albo używaniem lokówki czy prostownicy. Istnieje na naszym rynku wiele dobrych jakościowo produktów do włosów, które w profesjonalny sposób są w stanie wypielęgnować nasze pasma i ochronić je przed uszkodzeniami. Jeżeli zależy nam na bardzo specjalistycznej gamie produktów, możemy sięgnąć po oferowane przez markę Wella kosmetyki z serii SP, przeznaczone do jeszcze precyzyjniejszej walki z niedoskonałościami naszych pasm. Odżywki potrafią dobrze zatuszować wszelkiego rodzaju uszkodzenia pasm, niektóre z nich posiadają także zdolność ich zmiękczania, dzięki czemu włosy grube i sztywne, mają szansę stać się miękkie, elastyczne i łatwiejsze w stylizacji. Dlatego też kiedy pielęgnację swoich włosów ograniczasz jedynie do ich mycia, nie osiągniesz właściwego efektu regenerującego. Zaopatrz się w, prawidłowo dopasowaną do typu Twoich kosmyków, odżywkę i zapewnij im zwiększoną ochronę oraz zdrowy wygląd każdego dnia.