Czytacze

Profesjonalne maski do włosów

Każda kobieta prędzej czy później musi zmagać się z problemem rozdwajających się końcówek. Już sama świadomość tego, że problem istnieje lub narasta sprawia, że każda fryzura pozbawiona jest oczekiwanego wdzięku. Odżywki, szampony i maski do włosów mogą być szczególnie przydatne, jednak warto próbować oszczędzać pasma przed tego typu dolegliwościami jeszcze zanim się pojawią. Kosmetyki profesjonalne do włosów mogą wspomóc osłabione pasma w procesie regeneracji, trudno będzie nam jednak zapanować nad jakimkolwiek uszkodzeniem kosmyków, kiedy nie znajdziemy przyczyny takiego stanu. A źródeł może być wiele.

Przede wszystkim powinnyśmy zrobić rachunek sumienia i zastanowić się czy naprawdę dbamy o włosy tak, jak należy. Nie jest bowiem ważne ile preparatów nawilżających czy odbudowujących stosujemy, jak często myjemy głowę i jak starannie czeszemy pasma. Nie liczy się tutaj czas, który spędzamy przed lustrem, a jakość i precyzja czynności, które wykonujemy. Pośpieszne mycie kosmyków i szybkie suszenie, nawet najlepszej jakości przyborami, nie przyniesie spodziewanego efektu, a jedynie zniszczy włosy.

Dlatego też w walce z rozdwojonymi końcówkami powinnyśmy zrezygnować ze wszystkiego, co przesusza strukturę całego włosa. Nie ma tutaj znaczenia czy kosmyki są naturalnie suche, ponieważ w większości przypadków do rozszczepienia się włosa doprowadzamy same. Kosmetyki profesjonalne do włosów nie pomogą, kiedy niewłaściwie i zbyt często będziemy korzystały z prostownicy, suszarki czy lokówki. Maski do włosów czy odżywki mogą być oczywiście wielkim wsparciem, zwłaszcza, że większość nowoczesnych preparatów posiada formuły chroniące pasma przed negatywnym wpływem urządzeń termicznych, jednak będą to jedynie działania zachowawcze. Nasze kosmyki będą też słabsze, kiedy zbyt często będziemy je poddawać farbowaniu ? a przede wszystkim rozjaśnianiu ? czy trwałej ondulacji.

Należałoby zrezygnować także z tych kosmetyków do pielęgnacji, które w składzie mają alkohol. Jest to częsty składnik lakierów do włosów, tak chętnie używanych przez nas do utrwalania fryzur. Oczywiście musimy pamiętać, że do utrzymania włosów w ryzach niezbędna jest także prawidłowa dieta. Brak witamin doprowadza do osłabienia cebulek włosów i zwiększenia ryzyka ich wypadania. Dlatego też, kiedy cierpimy na rozdwajanie się końcówek, powinnyśmy zadbać o niskotłuszczową dietę. Włosy nie lubią także eksponowania ich na silne promieniowanie słoneczne, dlatego też latem dobrze by było ukrywać je pod lekkimi kapeluszami i zaopatrywać się w kosmetyki profesjonalne do włosów, które zawierałyby filtry UV.

Uszkodzić kosmyki może także silny wiatr ? zwłaszcza kiedy nasze pasma są długie - klimatyzacja, chlor oraz nieprawidłowe szczotkowanie. Jeżeli często korzystamy z basenów pamiętajmy, aby chronić kosmyki pod szczelnym czepkiem, a po każdym wyjściu z obiektu dokładnie umyć je odżywczym szamponem. W walce z rozdwajającymi się końcówkami wspierają nas producenci znanych marek, tworząc profesjonalne linie kosmetyczne przeznaczone do regenerowania zniszczonych włosów. Jedną z takich serii jest Wella SP Repair, na którą składa się emulsja regenerująca strukturę włosów, kuracja wzmacniająca włosy, kuracja do uszkodzonych końcówek, regeneracyjne maski do włosów, szampon i odżywka.

Cała gama ma zapewnić naszym pasmom wielopoziomową i wieloetapową ochronę i sprawić, że odzyskają one swój pierwotny blask. Wszystkie kosmetyki mające ratować nasze włosy przed całkowitym zniszczeniem powinny nie tylko mieć prawidłowe pH, ale i właściwie być aplikowane. Najważniejszy jest oczywiście szampon i sam proces mycia, ponieważ delikatne masowanie skóry głowy opuszkami palców poprawia jej ukrwienie i działa korzystnie na cebulki. Po dokładnym spłukaniu preparatu myjącego należy nałożyć właściwie dobraną odżywkę. Pamiętajmy jednak, że tego typu produkt przeznaczony jest do pielęgnacji włosów a nie głowy, dlatego też nie nakładajmy go bezpośrednio u ich nasady. W przeciwnym razie pasma zaczną się szybciej przetłuszczać i utrudnią nam osiągnięcie docelowego efektu. Cennym wsparciem będą także maski do włosów, które ? aplikowane raz w tygodniu ? silniej zregenerują kosmyki i pozwolą im na odpoczynek od ciągłej stylizacji. Nie czeszmy też naszych pasm, kiedy są jeszcze mokre, nie róbmy też tego zbyt gwałtownie kiedy są mocno splątane. Szczotka nie może być też plastikowa ze względu na to, że rozszczepia to łuski włosa.