Czytacze

Lakiery do włosów

Bardzo lubimy wszelkiego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji włosów, ponieważ za każdym razem mamy nadzieję, że nowo zakupione pianki, żele czy lakiery do włosów, pozwolą nam ujarzmić nasze niezdyscyplinowane fryzury. Oczywiście nasze doświadczenie, zarówno w układaniu kosmyków domowym sposobem, jak i w używaniu poszczególnych produktów, wyraźnie wskazuje, że nie jest to czynność łatwa.

 Stylizacja włosów wykonywana samodzielnie, w domowym zaciszu, może sprawić nam nie lada problem, zwłaszcza, kiedy kosmetyki do pielęgnacji włosów, w które jesteśmy zaopatrzeni, są złej jakości albo niewłaściwie dobrane do typu naszych pasm. Kiedy chcemy nabyć odpowiednie pianki czy lakiery do włosów, możemy spróbować poszukać ich w salonach fryzjerskich, albo zajrzeć do sklepów internetowych, gdzie coraz częściej dostępne są najlepsze profesjonalne produkty. Wiadomo, że dzięki wzmocnionym składom tego typu specyfików, środki do stylizacji pozwalają nam już nie tylko na tworzenie na głowie wymyślnych uczesań czy ich utrwalanie, ale pomagają również w regularnym pielęgnowaniu naszych kosmyków.

Ważne jest jednak, aby kosmetyki do pielęgnacji włosów dokładnie usuwać z pasm, precyzyjnie je wyczesując albo wymywając za pośrednictwem szamponów. Produkty, takie jak lakiery do włosów czy spraye, posiadają często właściwości termoochronne, zatem są wskazane do używania jednocześnie z urządzeniami termicznymi. Łatwiej osłonić wtedy nasze pasma przed nadmiernie gorącym nawiewem suszarki czy bezpośrednim kontaktem kosmyków z lokówką. Lekkie odżywki, pianki do stylizacji czy lotiony, zatrzymują się na powierzchni włosów, dzięki czemu mogą zapobiegać elektryzowaniu się pasm czy ich nadmiernym puszeniu. Żeby jednak produkty do stylizacji spełniały właściwie swoje role, muszą być prawidłowo stosowane. Nie każdy przecież wie, że, aby uzyskać upragniony efekt wizualny, trzeba znać podstawowe sposoby na wykorzystywanie poszczególnych specyfików.

Przede wszystkim pierwszym krokiem, podobnie zresztą jak w przypadku wyboru właściwego szamponu czy odżywki, jest prawidłowe określenie typu naszych pasm. Znajomość struktury naszych włosów i podstawowych ich potrzeb, jest bardzo pomocna zarówno w zwalczaniu przewlekłych dolegliwości skóry głowy, jak i sprawieniu, że codzienna pielęgnacja przynosi drobne sukcesy. Producenci największych kosmetycznych marek rozróżniają nie tylko podział na włosy normalne czy problemowe. Ogrom kosmetyków, który pojawia się na półkach naszych drogerii sugeruje, że typów pasm jest znacznie więcej. Tworząc specjalistyczne gamy produktów, kosmetolodzy i dermatolodzy z laboratoriów badawczych największych koncernów, biorą pod uwagę także inne kryteria, takie jak na przykład średnicę przekroju pasm, stopień uszkodzenia włosów czy tempo złuszczania się powierzchni skóry głowy.

Dlatego też określenie czy nasze kosmyki są normalne, przetłuszczające się, suche, zniszczone, cienkie, grube czy kręcone, jest bezcenne w późniejszym doborze właściwych produktów do stylizacji. Kosmetyki do pielęgnacji włosów kupione zgodnie z charakterem naszych fryzur, będą już krokiem milowym na naszej drodze do sukcesu. Jeszcze zanim jednak zaczniemy zaopatrywać się w żele czy lakiery do włosów, powinniśmy wiedzieć jaki efekt ostateczny chcemy osiągnąć podczas modelowania pasm. Jeżeli nasze kosmyki są cienkie i płasko przylegają do skóry głowy, należy szukać kosmetyków, które przeznaczone są do zwiększania objętości pasm. Pianki, na które będziemy się decydować powinny utrwalać kosmyki u ich nasady, podobnie zresztą jak lakier, który w takiej sytuacji aplikuje się od dołu, spryskując włosy przy pochylonej głowie do przodu.

Jeżeli spośród setek preparatów nie potrafimy wybrać tego jedynego, pomocna może być chociażby pianka Wella SP Delicate Volume, która nadaje objętość, chroni pasma przed negatywnym wpływem suszarki czy prostownicy i nie zawiera alkoholu, co jest niezwykle istotne w przypadku produktów do włosów. Zniszczone włosy ciężko znoszą wszelkiego rodzaju próby modelowania, dlatego też warto na jakiś czas całkowicie zrezygnować z używania pianek czy past utrwalających. Znacznie więcej zdziałają tutaj regenerujące odżywki i szampony. W przypadku farbowanych włosów, najlepiej sprawdzą się te kosmetyki, które zawierają naturalne składniki ? nawilżające i wygładzające pasma aż po same końce. Właściwy preparat to taki, który uwzględnia najdrobniejsze potrzeby naszych kosmyków, dlatego też wybierajmy tylko te najbardziej wartościowe.