Czytacze

Wella SP - produkty dla fryzjerów

Produkty fryzjerskie cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów chcących dostarczyć swoim włosom pielęgnacji na najwyższym poziomie. Z racji tego, że specjalistyczne preparaty można nabyć bez większego problemu w sklepach internetowych czy na portalach aukcyjnych, niektórzy producenci, tacy jak na przykład Wella, decydują się na stworzenie linii kosmetycznej, która byłaby jeszcze bardziej profesjonalna i zawierała formuły i technologie na najwyższym możliwym poziomie. W sprzedaży pojawiła się zatem gama produktów Wella SP, która w Systemie Professional stara się zamknąć unikalne kompozycje składników.

Tego typu kosmetyki stworzone zostały z myślą o zawodowych fryzjerach i stylistach, chcących pracować z markowymi produktami spełniającymi najwyższe standardy jakościowe. Dzięki temu powstały szampony, odżywki, lakiery, farby do włosów czy maski, takie jak na przykład pochodząca z serii Wella SP Balance Scalp maska kojąca, przeznaczona do pielęgnacji wyjątkowo wrażliwej skóry głowy. Cała zresztą linia Balance Scalp wzbogacona jest o formułę Dermacalm Complex oraz pH dopasowane do potrzeb skóry, dzięki czemu wszelkie podrażnienia pokryte zostają ochronnym płaszczem, działającym jak kojący opatrunek.

Produkty fryzjerskie, do których należy gama Wella SP, są produktami profesjonalnymi, nie ma jednak większej trudności w zdobyciu ich w Sieci czy wybranych salonach fryzjerskich. Dlatego też, jeżeli poszukujemy specyfiku, który odbudowałby szczególnie zniszczone pasma czy też wspomógłby nas w walce z łupieżem, warto po nie sięgnąć. Być może kosmetyki kojarzą nam się bezpośrednio z pielęgnacją twarzy czy też poszczególnymi specyfikami do makijażu, takimi jak podkłady, szminki czy pudry, warto jednak pamiętać, że włosy również potrzebują takiej samej bazy zaopatrzeniowej. Przede wszystkim absolutną podstawą jest zakupienie odpowiedniego szamponu do włosów. Można go porównać do mleczka do demakijażu albo łagodzącego toniku.

Rolą szamponu jest bowiem nie tylko oczyszczenie włosów z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak kurz, dym spalinowy, czy pozostałości po preparatach do stylizacji, ale i przygotowanie skóry głowy na przyjęcie wszelkiego rodzaju składników odżywczych, zawartych chociażby w regenerujących maskach. Wiadomo również, że szampon powinien być idealnie dopasowany do typu i potrzeb naszych pasm, dlatego też warto sięgnąć po sprawdzone produkty fryzjerskie, dzięki którym zapewnimy swoim kosmykom zwiększoną dawkę przyjaznych protein czy lipidów. Równie ważny, jak szampon, jest zakup właściwej odżywki. Regularne jej stosowanie po każdym myciu pasm pozwala na właściwe nawilżenie i ich zregenerowanie. Odżywki pokrywają zewnętrzną powłokę włosa, dlatego też można porównać ją do upiększającego podkładu. Tak jak fluid ma ukryć niedoskonałości cery, tak i odżywka ma za zadanie uelastycznić kosmyki i sprawić, że będą wyglądały na lśniące i zdrowe. Tak jak i szampon, odżywka powinna być dostosowana do charakteru włosów. Najlepiej też, gdyby oba te preparaty pochodziły z jednej linii, dzięki czemu zapewnimy pasmom skuteczniejszą pielęgnację.

Raz na jakiś czas fundujemy naszym twarzom relaks w postaci maseczek. Na takiej samej zasadzie działają maski przeznaczone do regenerowania włosów. Maska, podobnie zresztą jak serum, posiada skoncentrowaną dawkę substancji odżywczych, dlatego też działa silniej od zwykłych odżywek i nie powinna być stosowana częściej niż raz w tygodniu. Ze względu na jej gęstą konsystencję może obciążać i przetłuszczać włosy. Maski mogą spełniać różne zadania. Produkty pochodzące z gamy Wella SP, podzielone są na poszczególne kategorie, przeznaczone do pielęgnowania określonych typów włosów.

Jeżeli zatem nasze pasma są farbowane, możemy sięgnąć po maskę Wella SP Color Save, chroniącą kolor i intensywnie odżywiającą włosy po koloryzacji. Technologia ochrony koloru 3D Color Protect, posiada filtry UV oraz ekstrakt z liści oliwnych, za pomocą których kolor zostaje wzmocniony. Poszukując preparatów do pielęgnacji wyjątkowo zniszczonych włosów, możemy sięgnąć po maskę czy szampon regenerujący ich strukturę. Ten z linii SP Repair wzmocniony zhydrolizowaną keratyną, pomaga na powierzchni pasm utworzyć barierę ochronną nawilżając i ułatwiając ich rozczesywanie. Produkty fryzjerskie mogą nam zatem pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ poprzez tego typu kosmetyki jesteśmy w stanie pielęgnować swoje fryzury prawie tak samo skutecznie, jak za pośrednictwem salonów fryzjerskich.