Czytacze

Artykuły fryzjerskie na wypadanie włosów

Każdego dnia tracimy od stu do dwustu włosów. Kiedy jednak problemy z wypadaniem włosów zaczynają być naprawdę uciążliwe, warto przyjrzeć się im bliżej i spróbować ustalić źródło takiego stanu. Ludzki włos utrzymuje się na głowie przeważnie od dwóch do sześciu lat. Przechodzi wtedy przez różne stadia rozwojowe ? od wzrostu, poprzez stadium zamierania i fazę spoczynku. Ta ostatnia właśnie powoduje, że nasze kosmyki łatwiej wypadają.

 Problemy z wypadaniem włosów pojawiają się zwykle wtedy, kiedy zostaje zakłócony cykl życia naszych pasm. Przeważnie osiemdziesiąt procent naszych kosmyków znajduje się w pierwszej fazie rozwojowej, natomiast tylko około pięciu procent narażonych jest na zwiększoną łamliwość. Z czasem jednak, na skutek różnego typu działań, może się okazać, że równowaga rozwojowa zostaje zachwiana i nasze pasma zaczynają się przerzedzać. Problemy z wypadaniem włosów nie dotyczą tylko większości mężczyzn. Coraz częściej z tego typu dolegliwościami borykają się kobiety narzekając, że na szczotce i podłodze w łazience znajduje się coraz więcej ich kosmyków.

Czasami przyczyną takiego stanu są różnego typu zaburzenia hormonalne i choroby, częściej jednak wystarczą artykuły fryzjerskie jako środki zaradcze. Wypadaniu włosów można przecież zapobiegać. W przypadku kobiet najczęściej źródłem przerzedzania się pasm są, wspomniane już, zmiany hormonalne. Ciąża czy menopauza mogą doprowadzić do sytuacji, kiedy nasza bujna fryzura zmniejszy swoją objętość nawet o połowę. Nie oznacza to jednak, że wypadną wszystkie. Dla naszych kosmyków bezlitosne są także przełomy pór roku. Po lecie, kiedy skóra głowy osłabiona jest przez intensywne kąpiele słoneczne, pasma mogą stać się przesuszone i matowe. Po okresie zimowym z kolei, kiedy przykrywamy głowy grubymi czapkami i narażamy je na ciągłe i nagłe zmiany temperatury ? przemieszczamy się bowiem nieustannie z ciepłych pomieszczeń do zimnych ulic ? kosmyki stają się niesforne, elektryzują się i szybko przetłuszczają. Artykuły fryzjerskie nie pomogą nam też specjalnie, kiedy jesteśmy w stanie długotrwałego stresu, nieodpowiednio się odżywiamy i nie dostarczamy organizmowi właściwej ilości witamin.

Jako, że nasze pasma dokarmiane są substancjami odżywczymi bezpośrednio z wnętrz naszych ciał, nie ma się co dziwić, że po pewnym czasie włosy zaczynają nam wypadać niemalże garściami. Kiedy jednak decydujemy się na wizytę u lekarza rodzinnego czy dermatologa, a nasze wyniki są idealne, możemy podejrzewać, że przyczyna takiego stanu leży tylko i wyłącznie po naszej stronie. Wiele osób niezbyt dokładnie poddaje włosy zabiegom pielęgnacyjnym, myjąc je pospiesznie i zapominając o ich odżywianiu. W przypadku troski o stan fryzur popełniamy wiele grzechów, dlatego też powinniśmy zwracać uwagę na to w jaki sposób je myjemy, ile czasu poświęcamy na ich odżywianie i jak często poddajemy je intensywnej stylizacji. Przede wszystkim problemy z wypadaniem włosów zaczynają się już na etapie ich mycia.

Nakładanie preparatu bezpośrednio na skórę głowy, a potem gwałtowne próby spienienia go, doprowadzają do tego, że nasze cebulki stają się osłabione i łatwiej wypadają. Nie lepiej traktujemy swoje kosmyki tuż po myciu ? wycieramy je intensywnie ręcznikiem, rozczesujemy kiedy jeszcze są mokre, albo w mokrych kładziemy się spać. Pasma w takim stanie są najbardziej wrażliwe, dlatego też lepiej pozwolić im dobrze przeschnąć - najlepiej naturalnie. Kiedy jednak czas nas goni i musimy sięgnąć po suszarkę, wybierajmy zimny albo letni nawiew i nie pozwalajmy mu na kontakt z włosami szczególnie długo. Pamiętajmy też, że jeżeli chętnie korzystamy z urządzeń termicznych, takich jak lokówki czy prostownice, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie artykuły fryzjerskie, które ochronią nasze włosy przed przegrzaniem czy wręcz spaleniem. Na rynku kosmetycznym dostępne są preparaty termoochronne, takie jak chociażby Thermal Image - spray chroniący przed wysoką temperaturą Wella SP Styling Dry.

Przybory i artykuły fryzjerskie, takie jak szampony, odżywki, lakiery czy maski, przeznaczone do pielęgnacji włosów z tendencją do wypadania, mają zwiększoną siłę działania i pozwalają pasmom wzmocnić się i od zewnątrz, i bezpośrednio w ich strukturze. Oczywiście sami też musimy pilnować tego, aby delikatnie je rozczesywać, myć lekko masując i nie trzeć ręcznikiem. Jeżeli korzystamy z basenu czy często przebywamy na słońcu, zakładajmy czepki i kapelusze, często je nawilżajmy i dokładnie wypłukujmy wszelkie zanieczyszczenia, które mogą się na nich pojawić w ciągu całego dnia.