Czytacze

Profesjonalne produkty na łupież

Profesjonalne produkty do włosów mogą być przydatne szczególnie wtedy, kiedy od dłuższego czasu zmagamy się z jakimiś fryzjerskimi dolegliwościami. Nadmierne wypadanie włosów, przetłuszczanie się pasm czy problemy ze skórą głowy, mogą sprawić, że zwyczajne kosmetyki po prostu nie będą w stanie nam pomóc. Wielu z nas sięga wtedy po preparaty fryzjerskie, które ? ze względu na swój wzmocniony skład ? dają nam większe szanse na rozwiązanie męczących nas przypadłości.

 Jedną z największych zmor, z jaką na co dzień musi się zmagać znaczna część społeczeństwa, to uporczywy łupież. Być może i nie jest groźnym schorzeniem, z całą jednak pewnością sprawia, że czujemy się przez niego niekomfortowo i nieestetycznie. Ponadto też, jego pojawienie się na głowie, może sugerować, że wewnątrz naszego organizmu została zachwiana pierwotna równowaga. Łupież łupieżowi nie jest równy, jednak zwykle dzielimy go na suchy i tłusty. Ten pierwszy jest o tyle uciążliwy, że często pokrywa części naszej garderoby i opada z włosów przy każdym ich ruchu. Łupież tłusty z kolei, jest mniej widoczny, ale i jednocześnie trudniejszy do wyleczenia. Z racji tego, że mocno przywiera do powierzchni naskórka, może doprowadzić do sytuacji, w której włosy zaczną wypadać i nie będą już w stanie odrosnąć na nowo.

W walce z tego typu dolegliwościami wspierają nas profesjonalne produkty do włosów i preparaty fryzjerskie, które mają za zadanie oczyścić i wzmocnić pasma z jednoczesnym nawilżeniem skóry głowy. Jest wiele linii kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów z łupieżem, ponieważ tego typu schorzenie przepracowywane jest w wielu laboratoriach specjalistycznych marek. Marka Wella SP stworzyła gamę preparatów Clear Scalp, które mają łagodnie i skutecznie zwalczać przyczynę łupieżu, zapobiegać jego nawrotom i przywrócić skórze głowy właściwą równowagę. Naukowcy i kosmetolodzy z laboratoriów Wella opracowali formułę Anti-Dandruff Complex, która ma skutecznie ochraniać włosy przed nadmiernym łuszczeniem się skóry. Seria obejmuje szampon, odżywkę, maskę, lotion oraz kurację przeciwłupieżową, która powinna być stosowana trzy razy w tygodniu zamiast szamponu. Jej regularne stosowanie zwalcza nawet oporny rodzaj łupieżu i ogranicza jego powstawanie do dwóch miesięcy.

Artykuły fryzjerskie, takie jak szampony, mogą nam pomóc w zlikwidowaniu łupieżu, który oczywiście nie jest zbyt obfity. Każda sytuacja, w której łupież staje się nadmierny, wymaga rozpoczęcia leczenia dermatologicznego. Wybierając zatem odpowiedni preparat do mycia głowy, zwracajmy uwagę na jego skład. Profesjonalne produkty do włosów zawierają bowiem substancje, które w łatwy sposób mogą pomóc nam w zniwelowaniu tej nieprzyjemnej przypadłości. Ważne jest, aby zawierały w sobie przynajmniej siarkę, kwas salicylowy, cynk czy selen. Wiadomo, że nie każdy szampon przeciwłupieżowy naprawdę ma zdolność do poprawy stanu naszego wyglądu, dlatego też wybierając preparat pilnujmy, aby posiadał jak najwięcej naturalnych składników. Im bliżej natury, tym większa skuteczność w działaniu. Oczywiście równie ważna jest tutaj regularność w jego stosowaniu. Wiadomo, że im dłużej będziemy stosować wybrany szampon, tym większa szansa, że osiągniemy upragniony sukces. Częste i gwałtowne zmienianie szamponu może spowodować, że skóra naszej głowy będzie produkować jeszcze więcej łoju i jeszcze chętniej zacznie się złuszczać, co tylko nasili problem. Kiedy jednak ani preparaty fryzjerskie ani profesjonalne produkty do włosów, nie dają nam poprawy stanu włosów, nie pozostaje nam nic innego, jak oddać się w ręce dermatologa.

Przyczyn łupieżu może być bowiem wiele. Jeżeli w salonie fryzjerskim nasze włosy zostaną czesane grzebieniem, który nie był zdezynfekowany, na skórę naszej głowy mogą zostać przeniesione drobnoustroje i grzyby, które w sprzyjających warunkach zaczną się namnażać i powodować nadmierne złuszczanie się naskórka. Ale tego typu dolegliwość może wywoływać także nieodpowiednia pielęgnacja włosów, w tym używanie preparatów, które nie są przeznaczone do dbania o typ naszych pasm oraz niedokładne spłukiwanie odżywek i szamponów podczas mycia. Dlatego też, kiedy nie przeżywaliśmy w ostatnim czasie większych stresów, zdrowo się odżywiamy i wysypiamy, a nieprzyjemny łupież ni stąd ni zowąd pojawia się na naszej głowie, warto przyjrzeć się swoim nawykom pielęgnacyjnym albo sięgnąć po dobry i sprawdzony specyfik.